Instalacje fotowoltaiczne

 

Informacje ogólne

Obecnie instalacje fotowoltaiczne w coraz większym stopniu zauważane są przez potencjalnych inwestorów jako intratne, przyszłościowe miejsce lokowania swoich oszczędności. Stosunkowo krótka historia tej branży w Polsce sprawia, że w w naszym kraju jest to technologia mało znana pod względem technicznym, możliwości jej stosowania oraz co najważniejsze opłacalności jej użycia.

Fotowoltaika oznacza produkcję prądu ze słońca. Konwersja fotowoltaiczna zachodzi bezpośrednio. Urządzenia konwertujące (specjalne moduły) nie posiadają elementów ruchomych, co sprawia, że są to urządzenia bardzo trwałe i pewne. W odróżnieniu od urządzeń fototermicznych nie wymagają prowadzenia rurociągów pomiędzy kotłownią a połacią dachu. Kabel łączący moduły z osprzętem może być prowadzony praktycznie w każdym przewodzie wentylacyjnym bez naruszania cyrkulacji powietrza. Również przesył energii elektrycznej z modułów do osprzętu odbywa się bez większych strat. Stosowanie instalacji fotowoltaicznych ma wiele plusów, ale również i minusów. Do głównych należą niska sprawność w przeliczeniu na metr kwadratowy powierzchni, oraz zdecydowanie niższe uzyski energii przy innych niż prostopadłych kątach padania promieni słonecznych. W konsekwencji stosowanie tych urządzeń powinno sprowadzać się do wytwarzania energii elektrycznej i zużywania jej na własne potrzeby lub przesyłania jej bezpośrednio do sieci elektrycznej. Z zapowiedzi oraz planów Ministerstwa Gospodarki wynika, że będzie opłacalna sprzedaż prądu z instalacji fotowoltaicznej do sieci elektrycznej po wprowadzeniu w niedalekiej przyszłości mechanizmów wsparcia dla tej formy energetyki odnawialnej.

Nasza firma wychodząc naprzeciw tym planom wprowadziła do swojej oferty zestawy umożliwiające użytkowanie energii elektrycznej na własne potrzeby z możliwością przyłączenia ich docelowo do sieci elektrycznej. Na chwilę obecną proponujemy również instalacje fotowoltaiczne w pełni autonomiczne, które nie wymagają zgłoszenia ani warunków przyłączenia do sieci elektrycznej.

Poniżej przedstawiamy trzy główne typy instalacji:


Typ 1.

Zastosowanie: oświetlenie na prąd stały ogrodów, ulic, domów, zasilanie urządzeń na prąd stały np.: camping

Uwagi: w celu wyceny innego zestawu niż poniższe prosimy o wypełnienie i przesłanie Ankiety "off grid"

Ceny oraz możliwość zakupu kliknij poniżej:
Zestaw 240W - PEKOP1 ZAK 240Z
Zestaw 480W - PEKOP1 ZAK 480Z
Zestaw 2400 W - PEKOP1 ZAK 2400ZTyp 2.

Zastosowanie: oświetlenie na prąd zmienny, urządzenia domowe na prąd zmienny (ściśle określone przy doborze instalacji).

Uwagi: w celu wyceny zestawu innego niż poniższe prosimy o wypełnienie i przesłanie Ankiety "off grid".

Ceny oraz możliwość zakupu kliknij poniżej:
Zestaw 240W - PEKOP2 ZAK 240Z
Zestaw 480W - PEKOP2 ZAK 480Z
Zestaw 2400 W - PEKOP2 ZAK 2400ZTyp 3.

Zastosowanie: ogrzewanie wody i/lub wspomaganie centralnego ogrzewania, możliwość przyłączenia docelowo do sieci elektrycznej i sprzedaż prądu do sieci.

Uwagi: w celu wyceny zestawu innego niż poniższe prosimy o wypełnienie i przesłanie Ankiety "on grid"

Ceny oraz możliwość zakupu kliknij poniżej:
Zestaw 2000W - PEKOP3 ZAK 2000Z
Zestaw 4000W - PEKOP3 ZAK 4000Z
Zestaw 6000 W - PEKOP3 ZAK 6000Z

Moduły fotowoltaiczne

Dział energii odnawialnej