Termowodowe chłodzenie szaf elektrycznych

Poniżej rysunek poglądowy przedstawiający sposób działania naszego urządzenia.

 

 

Poniżej zdjęcie przedstawiające wymiennik termowodowy heat pipe (rurka ciepła) przeznaczony do istniejących oraz nowo budowanych szaf elektrycznych

 

Opis

Problematyka obniżania temperatury wewnątrz szaf elektrycznych realizowana jest powszechnie poprzez wprowadzenie chłodniejszego powietrza zewnętrznego do wnętrza szafy elektrycznej przy pomocy wentylatorów, dmuchaw itp. Takie rozwiązanie nie znajduje jednak zastosowania w przypadku  występowania znacznych zanieczyszczeń pyłu zawieszonego w otoczeniu szafy, który poprzez system wentylacji wpływa na skrócenie żywotności urządzeń elektrycznych oraz ostatecznie powoduje ich uszkodzenie. Z uwagi na charakter oraz miejsce jakie znajduje szafa elektryczna w każdym układzie zasilającym zakładu przemysłowego, nie rzadko wynikiem jej awarii jest zatrzymanie urządzenia produkcyjnego lub nawet w skrajnych przypadkach całego zakładu. Koszty usunięcia takiej awarii stają się w takich przypadkach znaczne. Istnieje zatem konieczność hermetyzacji szaf elektrycznych oraz zastosowanie technologii pozwalającej na bezpyłowe odprowadzanie energii cieplnej z hermetycznego wnętrza szafy elektrycznyj.

Projprzem Eko Sp. z o.o. dla rozwiązania tego problemu oferuje rozwiązanie oparte na technologii rurek ciepła (termowodów). Jest to technologia nie wymagająca energii zewnętrznej do transportu ciepła, nie posiada ruchomych elementów przez co jest trwała oraz niezawodna. Przy jej pomocy możliwy jest transport energii cieplnej przy możliwie najniższej różnicy temperatur między hermetycznym wnętrzem a otoczeniem.

Zastosowanie:

  • Przemysł górniczy
  • Przemysł przetwórstwa wyrobów sztucznych
  • Przemysł drzewny
  • Rolnictwo
  • itp.

 

Dział energii odnawialnej